locuri-de-munca

Analist, Secţia Planificare Strategică şi Studii

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. fax: 0 22 54-19-74, tel: 0 22 812-461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 271
    Full Time
    Job Nr. 37559 2 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul de:

    Analist,

    Secţia Planificare Strategică şi Studii
    Departamentul Strategie şi Marketing

    Misiune post:

    1. Bugetarea şi previziunea indicatorilor periodici ce ţin de activitatea comercială a băncii.
    2. Analize periodice a mediului extern, în special a rezultatelor înregistrate de către bancă in raport cu alte bănci din sistem.

    Responsabilităţi:

    • Pregătirea estimărilor pe termen scurt privind anumiţi indicatori comerciali/produse bancare reieşind din evoluţiile efective înregistrate;
    • Participarea la elaborarea obiectivelor comerciale pentru bugetul anual, inclusiv estimările pe termen lung pentru principalii indicatori comerciali;
    • Pregătirea studiilor privind potenţialul extern al regiunilor în care se planifică deschiderea de unităţi noi/instalare de ATM sau în care sunt deja amplasate unităţile băncii;
    • Cercetarea pieţii diverselor produse şi servicii bancare, precum şi competitivităţii tarifelor Băncii şi analizei eficienţei preţurilor aplicate de către MBSG;
    • Analiza si monitorizarea evoluţiilor mediului extern (indicatori statistici, macroeconomici) care influenţează direct sau indirect activitatea băncii;
    • Pregătirea rapoartelor privind evoluţiile in dinamica a rezultatelor înregistrate de către MBSG in raport cu alte bănci din sistem.

    Experienţă profesională:

    • Experienţă de muncă în sistemul bancar de cel puţin 2 ani;
    • Experienţă in pregătirea studiilor de analiză a mediului extern şi a rezultatelor băncii in raport cu alte bănci va prezenta un avantaj.

    Profilul candidatului:

    • Studii superioare in domeniul financiar-bancar;
    • Cunoştinţe informatice: MS Office – aplicaţiile Excel si PowerPoint la nivel înalt;
    • Cunoaşterea limbilor română, rusă; limba engleza reprezintă un avantaj;
    • Capacităţi de sinteză, analiză şi previziune;
    • Spirit de echipă;
    • Inovare şi iniţiativă.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV-ul, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax: 54-19-74.

    Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461.

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 25.07.2017
    • Full Time
    • 11.05.2017
    • Full Time
    • 11.04.2017