Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Analist, Sectia Control de Gestiune

Mobiasbanca

372 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați
Data publicării: 19.04.2018

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Analist

Sectia Control de Gestiune
Departamentul Financiar

Misiune post: Perfectarea rapoartele săptămânale, lunare, trimestriale și anuale privind activitatea băncii, analiza economică a rapoartelor perfectate, calculul profitabilității punctelor de vânzare și produselor băncii.

Beneficiile pe care le oferim:

  • Vrem să îți extinzi cunoștințele, așa că vei avea o varietate de cursuri la care poți participa și avansa în carieră;
  • Avem la dispoziție un portal Intranet, unde poți găsi informații de specialitate;
  • Oficiul exact în centrul Chișinăului;
  • Dacă faci sport, avem o sală de sport excelentă;
  • Din moment ce prețuim sănătatea, vei dispune de asigurare medicală suplimentară;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de muncă stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30).

Responsabilităţi principale:

  • Selectarea şi prelucrarea datelor primare pentru perfectarea rapoartelor financiare saptămânale, lunare, trimestriale şi anuale privind activitatea băncii, a punctelor de vanzari si produselor bancii; Perfectarea raportelor de Control de gestiune si analiza lor economica. Perfectarea rapoartelor ce țin de analiza evoluției sistemului bancar.
  • Perfectarea calitativă a rapoartelor saptămânale, lunare, trimestriale şi anuale privind activitatea financiară a băncii și punctelor de vânzări ale băncii prin prisma produselor prestate de punctele de vânzare, clienţilor deserviţi şi valutelor; Perfectarea nemijlocită a rapoartelor ce țin de contabilitatea de gestiune a băncii.

Cerinţe:

  • Studii superioare profil economic;
  • Cunoştinţe de bază de aplicare a MS Office (Word, Power Point);
  • Cunoștințe avansate de aplicare Excel;
  • Cunoașterea raportării la standardele IFRS;
  • Cunoaşterea limbii engleze – nivel avansat.

Aplică CV-ul la adresa electronică: resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 332/ 812 337

  • Studii: Universitare
  • Experiență: fără experiență
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 02.06.2017
  • Full Time
  • 31.10.2018
  • Full Time
  • 29.06.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat