locuri-de-munca

Analist Business Intelligence si Data Mining

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. fax. 54-19-74. tel: 0 22 812 4 61
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 1
    Vizualizări: 1161
    Full Time
    Job Nr. 28382 2 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de

    Analist

    Sectia Business Intelligence si Data Mining

    Misiune post: Extragerea datelor, analiza informației obținute, perfectarea rapoartelor zilnice, săptămânale, lunare, trimestriale si anuale.

    Responsabilităţi de baza:

    • Selectarea şi prelucrarea datelor primare pentru perfectarea rapoartelor;
    • Perfectarea calitativă a rapoartelor periodice;
    • Pregătirea și prezentarea dashboard-urilor periodice privind performanțele înregistrate de către bancă, unificînd metodele și definițiile aplicate pentru indicatorii comerciali, financiari și de risk;
    • Consolidarea surselelor și metodelor de extragere, transformare și procesare a datelor;
    • Procesarea informațiilor importante prin aplicarea tehnicilor de data mining, pentru obținerea de informații utile în activitatea băncii;
    • Asigurarea suportului în pregătirea Campaniilor de Marketing și evaluarea rezultatelor generate în cadrul acestora.

    Cerinţe fata de candidati:

    • Studii superioare cu profil economic sau matematic.
    • Experiența minimă de activitate bancară 1 an, preferabil  în domeniul analitic.
    • cunoasterea Microsoft Office la nivel avansat,
    • experienta in intocmirea rapoartelor financiare.
    • cunoașterea limbii Engleze la un nivel avansat.

    Profilul candidatului:

    • Abilitati de analiza
    • Atentie la detalii
    • Orientare spre rezultat
    • Cooperare

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin  e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 4 61.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    AquaTrade SRL
    • Full Time
    • 31.08.2017

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 31.03.2017

    Veo Worldwide Services
    • Full Time
    • 07.11.2017