locuri-de-munca

Analist junior

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. fax. 54-19-74, tel.:022 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 1
    Vizualizări: 587
    Full Time
    Job Nr. 29627 7 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: fără experiență
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    Mobiasbancă - Cel Mai Bun Angajator 2015

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Directia Suport Proiecte
    Departamentul Proiecte si Organizare

    Misiune post:

    • Coordoneaza colectarea anomaliilor, cerintelor și solicitărilor utilizatorilor aplicatiilor informatice.

    Responsabilităţi de baza:

    • Analizarea proceselor IT din punct de vedere procedural si propunerea de solutii de optimizarea a acestora
    • Efectuarea testelor functionale in cadrul proiectelor noi/modificate aferente aplicatiilor informatice.
    • Coordonarea formării şi livrării în teste şi producţie a versiunilor iBank cu dezvoltări aferente mentenanţei evolutive şi corective
    • Acordarea suportului utilizatorilor băncii privind identificarea şi formalizarea cazurilor de incidente funcţionale al iBank;
    • Asigură coerenţa şi eficienţa soluţiilor bancare implementate.

    Cerinţe fata de candidati:

    • Studii superioare cu profil financiar-bancar sau in domeniu IT;
    • Competență în lucrul cu SQL, Macros;
    • Cunoștințe în lucrul cu volume mari de date;
    • Abilitatea de a aplica principiile logicii sau a gândirii statistice;
    • O bună cunoaștere a produselor bancare;
    • Experiență de activitate în sistemul financiar-bancar minim 1 an va constitui un avantaj;
    • Cunoaşterea limbilor: română, rusă, engleze;

    Profilul candidatului:

    • Orientare spre procese
    • Orientare spre detalii
    • Orientare spre rezultat
    • Abilităţi de analiză
    • Spirit de echipă

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat insotit de o scrisoare de intentie, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md; fax. 54-19-74.

    Informaţii suplimentare la tel.:022 812 461, 022 812-558, 022 812-332.

    Vor fi contactate doar persoanele selectate

    Model scrisoare de intenție puteți descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    ICS Reliable Solutions Distributor SRL
    • Full Time
    • 28.06.2017

    Veo Worldwide Services
    • Full Time
    • 10.06.2017
    • Full Time
    • 04.10.2016