locuri-de-munca

Analist Financiar

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 812 461, fax: 54-19-74
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 2
    Vizualizări: 860
    Full Time
    Job Nr. 33591 2 luni în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Departamentul Large Corporate

    Misiune post: Analiza si estimarea tranzactiilor purtatoare de riscuri cu clienti persoane juridice

    Responsabilităţi principale:

    • Analiza economico-financiara a cererilor de credit si angajamentelor persoanelor juridice cu formularea concluziilor aferente.
    • Estimarea tranzacţiilor purtătoare de riscuri ale clienţilor din categoria clientela comerciala.
    • Pregatirea dosarelor de credit pentru a fi aprobate de organele decizionale ale Bancii.
    • Perfectarea contractelor de credit şi de gaj aferente facilităţilor de credit pentru clientela comerciala.

    Cerinţe:

    • Studii superioare cu profil economic.
    • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare.
    • Experienta in domeniul bancar – minim 1 an.
    • Experienta in domeniul analizei financiare a intreprinderilor.
    • Cunoaşterea limbii române, ruse si engleze.
    • Pastrarea confidentialitatii informatiei.
    • Cunoştinţe in sistemele si aplicatiile informatice - MS Office, in special (Word, Excel, Power Point).
    • Cunoașterea noilor Standarde de Contabilitate va constitui un avantaj.

    Profilul candidatului:

    • Abilitati de comunicare si negociere
    • Abilitati analitice si de sinteza
    • Orientare spre rezultat
    • Orientare spre client
    • Abilităţi de lucru în echipa şi individual
    • Responsabilitate, capacitate de organizare şi planificare personală.
    • Capacităti de invatare intr-un termen restrins.
    • Rezistenta la stres.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 461.

    Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    • Full Time
    • 02.11.2017

    COMPANY MOLDOVA
    • Full Time
    • 03.11.2017
    • Full Time
    • 04.07.2017