Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Analist Financiar

Mobiasbanca

1045 vizualizări
La acest job au aplicat: 2 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Departamentul Large Corporate

Misiune post: Analiza si estimarea tranzactiilor purtatoare de riscuri cu clienti persoane juridice

Responsabilităţi principale:

  • Analiza economico-financiara a cererilor de credit si angajamentelor persoanelor juridice cu formularea concluziilor aferente.
  • Estimarea tranzacţiilor purtătoare de riscuri ale clienţilor din categoria clientela comerciala.
  • Pregatirea dosarelor de credit pentru a fi aprobate de organele decizionale ale Bancii.
  • Perfectarea contractelor de credit şi de gaj aferente facilităţilor de credit pentru clientela comerciala.

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic.
  • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare.
  • Experienta in domeniul bancar – minim 1 an.
  • Experienta in domeniul analizei financiare a intreprinderilor.
  • Cunoaşterea limbii române, ruse si engleze.
  • Pastrarea confidentialitatii informatiei.
  • Cunoştinţe in sistemele si aplicatiile informatice - MS Office, in special (Word, Excel, Power Point).
  • Cunoașterea noilor Standarde de Contabilitate va constitui un avantaj.

Profilul candidatului:

  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Abilitati analitice si de sinteza
  • Orientare spre rezultat
  • Orientare spre client
  • Abilităţi de lucru în echipa şi individual
  • Responsabilitate, capacitate de organizare şi planificare personală.
  • Capacităti de invatare intr-un termen restrins.
  • Rezistenta la stres.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat, cu o scrisoare de intenţie la adresa: bir. 409, Chisinau, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81 a, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, fax. 54-19-74. tel: 812 461.

Model scrisoare de intentie puteti descarca de aici.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 20.04.2017

ProCredit Bank S.A.
  • Full Time
  • 23.03.2016
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi
Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat