Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Analist Financiar

Mobiasbanca

1516 vizualizări
La acest job au aplicat: 2 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

Misiune post: Analiza si estimarea tranzactiilor purtatoare de riscuri cu clienti persoane juridice

Oferim:

  • Oficiu in centrul orasului;
  • Salariu fix + alte avantaje financiare;
  • Program de munca stabil (Luni-Vineri, 08:30- 17:30);
  • Asigurare medicala suplimentara;
  • Posibilitati de crestere in cariera.

Responsabilităţi principale:

  • Analiza economico-financiara a cererilor de credit si angajamentelor persoanelor juridice cu formularea concluziilor aferente.
  • Estimarea tranzacţiilor purtătoare de riscuri ale clienţilor din categoria clientela comerciala.
  • Pregatirea dosarelor de credit pentru a fi aprobate de organele decizionale ale Bancii.
  • Perfectarea contractelor de credit şi de gaj aferente facilităţilor de credit pentru clientela comerciala.

Cerinţe:

  • Studii superioare cu profil economic.
  • Cunoaşterea legislaţiei in vigoare.
  • Experienta in domeniul bancar – minim 1 an.
  • Experienta in domeniul analizei financiare a intreprinderilor.
  • Cunoaşterea limbii române, ruse si engleze.
  • Pastrarea confidentialitatii informatiei.
  • Cunoştinţe in sistemele si aplicatiile informatice - MS Office, in special (Word, Excel, PowerPoint).
  • Cunoașterea noilor Standarde de Contabilitate va constitui un avantaj.

Aplică CV-ul la adresa electronică:
 resurse.umane@mobiasbanca.md

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812 461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 21.02.2018
  • Full Time
  • 29.06.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat