locuri-de-munca

Analist financiar, Direcția Credite

  • Mobiasbanca

    Mob. Tel/Fax. 022 812 461
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 0
    Vizualizări: 132
    Full Time
    Job Nr. 42382 1 lună în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    VIP
    client

    Descriere post vacant

    BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

    Analist financiar

     Direcția Credite

     Centrul Procesare Servicii Clienti

    Misiune post: Analiza şi procesarea dosarelor aferente angajamentelor creditare (credite, garanţii bancare, leasing financiar, etc.) destinate clientelei din segmentul PRO.

    Responsabilităţi principale:

    • Asigură analiza, verificarea integrităţii dosarelor şi corespunderii facilitaţii de credit conform cerințelor DNI
    • Asigură perfectarea contractelor aferente facilităţilor de credit aprobate, inclusiv acorduri adiţionale, permisiuni, garanţii bancare.

    Cerinţe:

    • Cunoaşterea legislaţiei financiar – bancare, în special domeniul creditării.
    • Cunoaşterea produselor bancare.
    • Experienţă în domeniul creditării persoanelor fizice si juridice de minim 2 ani.
    • Studii superioare cu profil economic.
    • Responsabilitate, obiectivitate şi imparţialitate.
    • Cunoaşterea limbii române şi ruse.
    • Cunoaşterea la nivel avansat: MS Office, sisteme şi aplicaţii informatice specifice.
    • Păstrarea confidenţialităţii informaţiei.

    Profilul candidatului:

    • Capacitate de analiză şi sinteză.
    • Abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii creditare.
    • Atenţie la detalii şi organizare eficientă a timpului.
    • Spirit de echipa.
    • Rezistenta la stres.
    • Orientare spre rezultat.

    Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: Chișinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81A, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, 022 812 461

    Despre companie:

    "Mobiasbancă" este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursul activităţii sale. Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor individuali.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    ProCredit Bank S.A.
    • Full Time
    • 23.05.2016