locuri-de-munca

Analist financiar

  • Blinoff

    Mob. 060544477 Tel/Fax.
  • Full Time
  • La acest job au aplicat: 1
    Vizualizări: 62
    Full Time
    Publicitate 14.07.2017 17 zile în urmă

    Detalii job

    • Studii: Universitare
    • Experiență: 1 - 3 ani
    • Salariu: Negociabil

    Contactele Аngajatorului

    Descriere post vacant

    Cerințe:
    - Studii superioare în domeniul economic;
    - Experiență în segment similar cel puțin 6 luni;
    - Experiență în domeniul alimentației publice (constituie avantaj);
    - Abilități de comunicare, prezentare și diplomație;
    - Capacitatea de analiză și concentrare a atenției;
    - Aptitudini de operare PC (Cunoașterea programelor Office);
    - Cunoașterea limbilor: Română, Rusă.

    Atribuţiile de serviciu:
    - ia parte la elaborarea strategiilor organizatiei;
    - realizeaza analize financiare in vederea fundamentarii deciziilor de afaceri;
    - urmareste rezultatele activitatii, le compara cu bugetul si face recomandari pentru corectarea situatiilor nefavorabile;
    - intocmeste analize macroeconomice, ale sectorului de activitate sau concurentei, realizeaza previziuni economice si face recomandari in privinta strategiilor organizatiei;
    - raspunde de finantarea eficienta a activitatii;
    - urmareste investirea eficienta a lichiditatilor;
    - analizeaza cheltuielile si face recomandari a normelor cheltuielilor în % în scopul optimizarii costurilor;
    - Analizează meniul o data în trimestru dupa principiul lui Pareto (ABC аnaliza);
    - Analizează eficacitatea activității managerului pe achiziții și lunar prezintă raportul de evaluare a eficacității;
    - Verifică eficacitatea serviciilor prestate de Compania de Audit;
    - Duce evidența achitării plăților către furnizori bazîndu-se pe principiul priorității furnizorilor;
    - Analizeaza rulajul stocurilor si face recomandari de optimizare;
    - Determină nivelul minim de vînzări pe localuri;
    - Planifică activitatea financiară a întreprinderii pentru o lună, un trimestru, un an;
    - Asista departamentele in realizarea analizelor si rapoartelor financiare;

    Noi oferim:
    - salariu decent;
    - condiții de muncă favorabile;
    - perspective de carieră;
    - pachet social complet.

    Rugăm să expediați CV cu foto pe е-mail: hr@blinoff.md cu indicarea funcției.

    Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

    Joburi asemănătoare

    MTEAM
    • Full Time
    • 27.07.2017
    • Full Time
    • 02.09.2016
    • Full Time
    • 21.06.2017