Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Analist, Direcția Credite

Mobiasbanca

1261 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A.
anunţă concurs pentru postul vacant de:

Misiune post: Analiza şi procesarea dosarelor aferente angajamentelor creditare (credite, garanţii bancare, leasing financiar, etc.) destinate clientelei persoanelor juridice.

Responsabilităţi principale:

  • Asigură analiza, verificarea integrităţii dosarelor şi corespunderii facilitaţii de credit conform cerințelor DNI;
  • Asigură perfectarea contractelor aferente facilităţilor de credit aprobate, inclusiv acorduri adiţionale, permisiuni, garanţii bancare.

Cerinţe:

  • Cunoaşterea legislaţiei financiar – bancare, în special domeniul creditării;
  • Cunoaşterea produselor bancare;
  • Experienţă în domeniul creditării persoanelor juridice de minim 1 an;
  • Studii superioare cu profil economic;
  • Responsabilitate, obiectivitate şi imparţialitate;
  • Cunoaşterea limbii române şi ruse;
  • Cunoaşterea la nivel avansat: MS Office, sisteme şi aplicaţii informatice specifice;
  • Păstrarea confidenţialităţii informaţiei.

Profilul candidatului:

  • Capacitate de analiză şi sinteză;
  • Abilităţi de identificare a riscurilor aferente activităţii creditare;
  • Atenţie la detalii şi organizare eficientă a timpului;
  • Spirit de echipa;
  • Rezistenta la stres;
  • Orientare spre rezultat.

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, însoţit de o scrisoare de intenţie, indicând postul solicitat, la adresa: Chișinău, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81A, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md, 022 812 461

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Business & Finance Consulting
  • Full Time
  • 05.11.2018
  • Full Time
  • 23.08.2018
  • Full Time
  • 16.11.2018
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat