Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Analist baze de date bancare

Mobiasbanca

1070 vizualizări
La acest job au aplicat: 0 candidați

Banca Comercială „Mobiasbancă – Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs intern pentru postul de:

Analist baze de date bancare,

Departamentul Proiecte si Organizare

Misiune post: Asigura realizarea proiectelor băncii, coerenta si eficienta soluţiilor bancare implementate

Principalele responsabilităţi:

  • Definirea si intretinerea parametrilor functionali ai produselor elaborate in cadrul bancii
  • Procesarea si analiza datelor prin intermediul sistemului de raportare
  • Realizarea dezvoltarilor in sistemul de raportare (tabele, datamart-uri, rapoarte)
  • Elaborarea specificatiilor functional-tehnice aferente sistemului de raportare conform cerintelor business
  • Efectuarea testelor de integrare si acordarea suportului utilizatorilor bancii sau realizarea testelor functionale si de calificare

Cerinţe:

  •  Studii superioare cu profil economic sau in domeniu IT
  •  Cunostinte temeinice in baze de date
  •  Experienta de activitate in sistemul financiar-bancar constituie un avantaj
  •  Experienta in gestiunea proiectelor va fi un avantaj
  •  Cunoştinţe medii/avansate ale limbii engleze

Profilul candidatului:

  • Abilitati de analiza solide
  • Abilitati de comunicare
  • Atentie la detalii
  • Orientare spre rezultat
  • Rezistenta la stres
  • Spirit inovativ si cognitiv

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV, indicând postul solicitat la adresa de email: resurse.umane@mobiasbanca.md sau in bir. 409, bd. Ştefan cel Mare şi Sfânt 81a, mun. Chişinău.

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

Mobiasbanca
  • Full Time
  • 15.01.2018
  • Full Time
  • 17.02.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat