Caută locuri de muncă sau CV-ul dorit

Administrator de Sistem

Mobiasbanca

969 vizualizări
La acest job au aplicat: 2 candidați

BC „Mobiasbancă - Groupe Societe Generale” S.A. anunţă concurs pentru postul vacant de:

ADMINISTRATOR DE SISTEM

Secţia Retea si Echipamente
Departamentul Tehnologii Informationale

Misiune post: Asigurarea funcţionării în continuu a sistemelor informaționale

Responsabilităţi principale:

  • Configurarea, testarea şi suportul echipamentelor LAN / WAN şi a serviciilor aferente;
  • Consultarea administratorilor de sisteme informatice asupra problemele apărute;
  • Controlul fluxului de date bancare prin intermediul reţelei (divizarea prioritarilor pe fluxuri de date, validarea fluxurilor noi, etc.);
  • Contribuirea la instalarea sistemelor internet, email şi a altor servere de aplicaţii în producţie;
  • Reînnoirea sistemelor de operare, instalarea de echipamente noi, crearea modificărilor de configuraţie de zi cu zi.

Experienţa profesională:

  • Studii superioare şi experienţă în domeniul IT de minimum 2 ani:
  1. sisteme operationale server Windows, Linux;
  2. sisteme MS - Active Directory, Exchange, WSUS;
  3. sisteme backup - Tape Library;
  4. sisteme de virtualizare - VM Ware.
  5. Experienţa în domeniul bancar de minimum 1 an va fi un avantaj;
  • Cunoaşterea limbilor română, engleză
  • Cunoștințe tehnice în domeniul Tehnologiilor Informaționale.

Profilul candidatului:

  • Abilități de lucru în echipă şi individual;
  • Abilităţi de comunicare, informare şi prezentare;
  • Spirit de iniţiativă şi responsabilitate;

Persoanele interesate sunt invitate să depună CV indicând postul solicitat, la adresa: mun. Chişinău, bd. Stefan cel Mare şi Sfânt 81a, bir. 409, sau prin e-mail: resurse.umane@mobiasbanca.md.

Informaţii suplimentare la tel.: 022 812-461

Mobiasbanca

Despre companie

"Mobiasbancă"este printre primele bănci ale Republicii Moldova. O bancă inovativă ce s-a dezvoltat dinamic pe parcursulactivităţii sale.Bancă comercială universală orientată spre deservirea atât a clienţilor corporativi, cât şi a celor ...

  • Studii: Universitare
  • Experiență: 1 - 3 ani
  • Salariu: Negociabil
  • Program de lucru: Full-time

Contactele Аngajatorului

Încă nu ai CV? Atunci descarcă model sau vezi câteva sfaturi cum să scrii CV-ul corect

Joburi asemănătoare

  • Full Time
  • 28.08.2017
  • Full Time
  • 27.07.2018
  • Full Time
  • 27.11.2017
Nu ai găsit jobul dorit, încearcă formularul de mai jos
Publicitate

Moldova Agroindbank
Puterea stă în noi

Învață lucruri interesante și misterioase despre lumea în care trăim

Citește aici

Anunță-mă prin E-mail despre un nou Job sau CV adăugat